Jesteś tutaj:

Pytanie do starosty

Wykaz pytań wraz z odpowiedziami starosty.
  • Pytanie: (kategoria: Ochrona Środowiska)
    Szanowna Pani Starosto

    Proszę o uściślenie odpowiedzi na moje pytanie zadane 31.05.2011r w sprawie przygotowania operatu wodnoprawnego, który został dołączony do wniosku Miasta i Gminy Karczew. W związku z powyższym. Proszę o podanie Imienia i Nazwiska osoby, która niniejszy operat przygotowała, oraz przez jaką instytucję uprawnienia kierownika budowy i robót w specjalności wodno- melioracyjnej zostały tej osobie wydane. Nadmieniam, że powyższa informacja nie może być niejawna, gdyż mamy do czynienia z oficjalnym dokumentem.

    Pozdrawiam.
    (Józef, 03.06.2011 r.)
    Foto
    Odpowiedź:
    Szanowny Panie

    Pozwolenie wodno-prawne wydaje się na wniosek, do którego zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2001 r. Nr 239, poz. 2019 z późn. zm.) należy załączyć m.in. operat wodno-prawny. Wyżej wymieniona ustawa nie nakłada jednak obowiązku wykonania danej dokumentacji przez osobę posiadającą jakiekolwiek uprawnienia. Jednocześnie informujemy, iż informacje o przekazanie których Pan prosi, podlegają ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) i ich przetwarzanie dopuszczalne jest wtedy, gdy jest to niezbędne dla spełnienia obowiązku wynikającego z przepisu prawa, zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 2 wspomnianej ustawy.

    Z up. Starosty

    Janusz Budny
    Członek Zarządu Powiatu
  • Pytanie: (kategoria: Ochrona Środowiska)
    Szanowna Pani Starosto

    W związku z Decyzją Starostwa Powiatowego w Otwocku: Nr 227/2011 w sprawie udzielenia pozwolenia na zmianę ukształtowania terenu na gruntach przyległych do wód Kanału Wilga-Wisła i Kanału Sobiekurskiego na działkach nr ew: 60 obr. 18, 188 obr.24 i 123 obr. 19 w miejscowości Karczew powiat otwocki. Pragnę zapytać: Kto przygotowywał operat wodno-prawny dołączony do wniosku Miasta i Gminy Karczew?

    Pozdrawiam.
    (Józef Siwak, 31.05.2011 r.)
    Foto
    Odpowiedź:
    Szanowny Panie

    Operat wodno-prawny na zmianę ukształtowania terenu na gruntach przyległych do wód Kanału Wisła - Wilga i Kanału Sobiekurskiego w Karczewie (dz. nr ew. 60 obr. 18, 188 obr. 24, 123 obr. 19) został przygotowany przez osobę posiadająca uprawnienia kierownika budowy i robót w specjalności wodno - melioracyjnej. Operat niniejszy został przygotowany zgodnie z art. 132 ustawy Prawo wodne i zawiera niezbędne informację a wśród nich m.in. analizę parametrów istniejących koryt ww. cieków oraz wyliczenia dotyczące bezpiecznego przepuszczenia wód miarodajnych. Dodatkowo w decyzji Starosty Otwockiego nr 227/2011 zobowiązano Urząd Miejski w Karczewie do zachowania szeregu warunków, mających na celu zapewnienie swobodnego spływu wód i zabezpieczenie terenów sąsiednich przed spływem wód roztopowych, opadowych i gruntowych z dokonanego nasypu w przypadku szczegółowego zagospodarowania danego terenu.

    Z up. Starosty

    Marta Weremko
    Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska
  • Pytanie: (kategoria: Drogi)
    Szanowna Pani Starosto

    Piszę w sprawie Ośrodka Zdrowia przy ul. Armii Krajowej i reprezentuję wspólnotę mieszkaniową bloku znajdującego się vis-a-vis (Sosnowa 4):
    1) Tynk na tylnych ścianach ośrodka odpada wielkimi płatami (taki mamy widok z okna) i nikt z tym nic nie robi! Gruz leży nieuprzątnięty od zimy.
    2) Ośrodek na tejże ścianie niejako reklamuje 'wolne konopie' (duży czerwony napis graffitti) - to się nadaje do teleexpresu!
    3) Latarnie znajdujące się na tyłach przychodni w ogóle nie świecą - jest tutaj bardzo ciemno, co zmniejsza nasze poczucie bezpieczeństwa
    4) Ogólnie cały teren przychodni, a szczególnie od tyłu, jest bardzo zaniedbany - pomazany śmietnik,a przy nim wystający z ziemi wielki metalowy pręt zagrażający bezpieczeństwu, 'zdezelowany' budynek transformatora prądu (nie wiem dokładnie jak to się nazywa) prosto od ulicy - przecież to nie jest też wielki koszt by te budyneczki odmalować.
    5) Ośrodek nie dorobił się nawet porządnej tablicy informującej o nazwie instytucji - przecież to jest naprawdę żaden koszt!

    Nasza wspólnota i sąsiednie walczymy o uporządkowanie terenu centrum - remont ulicy Sosnowej już niedługo się rozpocznie. Prosimy więc o wsparcie i pomoc w rozwiązaniu spraw wyżej wspomnianych, tym bardziej że nie wymagają one jakichś wielkich nakładów finansowych. Do kogo ewentualnie mamy się zwracać? Ośrodek Zdrowia to w końcu instytucja i powinien być choć trochę zadbany!

    Pozdrawiam.
    (Renata, 30.05.2011 r.)
    Foto
    Odpowiedź:
    Szanowna Pani

    Serdecznie dziękuję za troskę obywatelską. Mam nadzieję, że niebawem widok z Państwa okien się zmieni. Występujemy o środki unijne na dofinansowanie termomodernizacji i wymiany okien. Pozostałe zaniedbania wskazane w e-mailu przekażę nowemu dyrektorowi szpitala. A swoją drogą, co robiła Pani Kierownik Przychodni?

    Z poważaniem,

    Bogumiła Więckowska
    Starosta Otwocki
  • Pytanie: (kategoria: Drogi)
    Szanowna Pani Starosto

    Mam działkę we wsi Siwianka. Wójt gm. Kołbiel wykonał drogę asfaltową przez wieś 2 lata temu. Nie ma ona jednak połączenia o dł. okoł 1 km z drogą Kołbiel - Warszawa. Ten odcinek leży na terenie gm Celestynów. Ten odcinek drogi na wiosnę i jesień jest nieprzejezdny. Wójt gm Celestynów nie chce ani remontować ani spotkać się z mieszkańcami Siwianki. Co można, w tym zakresie zrobić?

    Pozdrawiam.
    (Jerzy, 27.05.2011 r.)
    Foto
    Odpowiedź:
    Szanowny Panie

    Gminny plan remontów czy też inwestycji uchwala co roku Rada Gminy. W związku z powyższym należy zwrócić się w w/w sprawie do radnych z Pańskiego okręgu wyborczego. W sprawie spotkania z mieszkańcami Siwianki mogę tylko tyle doradzić, że p. Wójt ma wyznaczony dzień do przyjęć interesantów. Proponuję wtedy zapisać się na spotkanie. Myślę, że na pewno Państwa przyjmie i wysłucha.

    Z poważaniem,

    Mirosław Pszonka
    Wicestarosta Otwocki
  • Pytanie: (kategoria: Komunikacja)
    Szanowna Pani Starosto

    W jaki sposób można umówić się na przerejestrowanie samochodu? Telefony nie odpowiadają, a jak się połączymy z centralą to i tak nikt nie podnosi słuchawki. Czy tylko wizyta osobista jest skuteczna? Już wszędzie można te sprawy załatwić internetowo.

    Pozdrawiam.
    (Paweł, 17.05.2011 r.)
    Foto
    Odpowiedź:
    Szanowny Panie

    W odpowiedzi na e-maila informuję, że do rejestracji pojazdu umówić się można na dany dzień, godzinę pod nr telefon 22 779-13-33. Problem z połączeniem spowodowany był zmianą numerów telefonów, za co przepraszamy.

    Z poważaniem,

    Bogumiła Więckowska
    Starosta Otwocki
  • Pytanie: (kategoria: Inwestycje)
    Szanowna Pani Starosto

    W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej z urzędniczką Starostwa zwracam się z następującym zapytaniem: czy Starostwo Otwockie może wskazać mi działkę, na którą mogłabym przenieść zabytkowy dom w stylu "świdermajer"? Właściciel domu, marniejącego w centrum Otwocka, gotów jest odstąpić mi go, a konserwator zabytków uznał pomysł przeniesienia za godny uwagi pod warunkiem, że dom znalazłby nowe miejsce na rodzinnym terenie tej architektury.

    Dom jest parterowy z mansardami w poddaszu, leży na powierzchni ok. 100 m. kw. z gankami. Sadzę, że powinien być posadowiony na działce min. 1000 m. kw. W zamian na użyczenie mi działki w wieczyste użytkowanie lub na innych możliwych do spełnienia przeze mnie warunkach, chętnie udostępnię jego część do użytku publicznego, na przykład jako izbę muzealną "świdermajerów". Dowiedziałam się, że Starostwo przygotowuje teren pod działki przy ul. Koszykowej. To byłaby doskonała lokalizacja, bo w pobliżu szlaku turystycznego.

    Gotowa jestem poświęcić moje skromne oszczędności dla uratowania jakiegoś Świdrowskiego domu, bo sama się w takim urodziłam - spłonął niedawno, dając miejsce pod nowy sklep... Dlatego bardzo proszę o ustosunkowanie się do tego pomysłu.

    Pozdrawiam.
    (Maria, 15.04.2011 r.)
    Foto
    Odpowiedź:
    Szanowna Pani

    Z chwilą podziału terenu na działki budowlane Zarząd Powiatu zdecyduje o formie ich zbycia.

    Z poważaniem,

    Bogumiła Więckowska
    Starosta Otwocki
  • Pytanie: (kategoria: Urząd)
    Szanowna Pani Starosto

    Dlaczego Starostwo stawiając tablicę informacyjną przed swoją siedzibą na ul. Górnej w Otwocku, nie nawiązało w jej stylistyce do klimatów "świdermajerowskich"?

    Uważam fakt postawienia ohydnej, blaszanej tablicy, za duże nieporozumienie i brak smaku. Ponadto proszę zwrócić uwagę na proporcje - ile zajmuje sama mapa, a ile reklamy. Czy za reklamy reklamodawcy wnoszą opłaty miesięczne? Jeśli nie to w jaki sposób przeprowadzono dobór reklamodawców - sponsorów?

    Mam nadzieję, że szybko zastąpicie ją Państwo podobną np. do tej, która jest przed Urzędem Miasta Otwocka.

    Pozdrawiam.
    (Paweł, 15.04.2011 r.)
    Foto
    Odpowiedź:
    Szanowny Panie

    Dziękuję za zwrócenie uwagi na nową tablicę, umieszczoną przed budynkiem Starostwa. Bardzo mi przykro, że nie udało nam się spełnić Pana oczekiwań. Oto odpowiedzi na Pana pytania:
    1. Tablica powstała dzięki współpracy Wydawnictwa Pomorza i Kujaw z podmiotami gospodarczymi z terenu powiatu. Zasady współpracy regulują odrębne umowy.
    2. Tablica z mapą znajduje się w miejscu starej, zniszczonej tablicy, którą należało jak najszybciej wymienić, aby mieszkańcy i goście mieli dostęp do aktualnej mapy powiatu. Takie tablice znajdują się w miastach i gminach w całym powiecie. Warto dodać, że większość z nich posiada moduł reklamowy, dzięki czemu samorządy nie muszą finansować tworzenia mapy.
    3. Tworzenie tablicy o stylistyce "świdermajerowskiej", w której tle znajdowałby się obecny główny budynek Starostwa, byłoby - moim zdaniem - niewłaściwe. Po przeniesieniu do nowego budynku, którego elewacja nawiązywać będzie (zgodnie z koncepcją) do tradycji kołbielskiej, właściwe będzie tworzenie elementów otoczenia tego obiektu w podobnym stylu, wykorzystując motywy m.in. wycinanki. Pomysł na promocję stylu nadświdrzańskiego jest słuszny, jednak nie w tym kontekście. Budynek Starostwa nie jest budynkiem otwockiego ratusza, powstałym na początku XX wieku, do którego styl i zdobienia - zdaniem wielu osób - pasują.
    4. Z informacji otrzymywanych na bieżąco od wydawnictwa, a także samych reklamodawców i mieszkańców wynika, że moduł reklamowy cieszy się dużym zainteresowaniem. A zadaniem urzędu jest także promocja lokalnych przedsiębiorców, w tym tych, którzy zechcieli poświęcić swój czas i pieniądze, by pomóc Starostwu w stworzeniu nowej mapy powiatu, stanowiącej centralną część całej tablicy.

    Chętnie udzielę dodatkowych informacji i wyjaśnień. Zapraszam do kontaktu telefonicznego 22 779 32 95 wew. 323 lub e-mail: promocja@powiat-otwocki.pl

    Z up. Starosty

    Anna Maria Rosłaniec
    p.o.Kierownika Wydziału FSPKSiT
  • Pytanie: (kategoria: Urząd)
    Szanowna Pani Starosto

    Czy wykaz stowarzyszeń zarówno zwykłych jak i rejestrowych działających na terenie powiatu otwockiego jest aktualny?

    Pozdrawiam.
    (Teresa, 11.04.2011 r.)
    Foto
    Odpowiedź:
    Szanowna Pani

    Odpowiadając na Pani e-mail, uprzejmie informuję, iż niekompletność listy jest wynikiem prowadzonych prac aktualizacyjno- inwetaryzacyjnych organizacji pozarządowych min. pod względem faktycznej działalności w obrocie prawnym. W przypadku chęci uzyskania wyczerpujących informacji dotyczących płaszczyzny i charakteru funkcjonowania konkretnego stowarzyszenia, którym byłaby Pani szczególnie zainteresowana, proszę o kontakt z pracownikiem Wydziału Organizacyjnego i Spraw Społecznych - panią Elizą Twaróg tel. 22 779 32 95 wew. 324.

    STOWARZYSZENIA ZWYKŁE/KRS
    1. Towarzystwo Przyjaciół w Otwocku Starym Wykreślono 28.01.2005 r.
    2. Bractwo Strzelców Kurkowych Lechity im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
    3. Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw "Glinki"
    4. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Podbiel
    5. Stowarzyszenie Szczęśliwe Dziecko „ Józefów”
    6. Ochotnicza Straż Pożarna w Zabieżkach
    7. Stowarzyszenie Charytatywne „ Otwartych Serc”
    8 Ochotnicza Straż Pożarna w Malcanowie
    9 Ochotnicza straż Pożarna w Porębach
    10 Stowarzyszenie Kupców „MERKURY”
    11. Komitet Przyjaźni Polsko-Francuskiej pomiędzy Mieszkańców Miasta Otwock i Saint Amand- Motrond
    12 Towarzystwo Przyjaciół Ponurzycy
    13 Towarzystwo Przyjaciół Józefowa
    14 Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych (działalność zawieszona)
    15 Towarzystwo Przyjaciół Osiecka i Okolic
    16 Forum Przedsiębiorczości Gminy Kołbiel
    17 Stowarzyszenie Kupców Otwockich „MINI BAZAR przy KUPIECKIEJ”
    20 Stowarzyszenie Myśliwych, Hodowców Chowu Zwierząt Łownych
    21 Stowarzyszenie Kupców Naręcznych w Otwocku
    22 Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie
    23 Otwocki Klub Inteligencji Katolickiej
    24 Stowarzyszenie Oświatowe „Nasza Szansa”
    25 Celestynowskie Towarzystwo Kulturalne
    26 Towarzystwo Przyjaciół Karczewa
    27 Towarzystwo Przyjaciół Otwocka
    28 Ochotnicza Straż Pożarna w Wiązownie
    29 Ochotnicza Straż Pożarna w Dyzinie
    30 Ochotnicza Straż Pożarna w Wólce Mlądzkiej
    31 Ochotnicza Straż Pożarna w Celestynowie
    32 Ochotnicza Straż Pożarna w Otwocku Jabłonnie
    33. Ochotnicza straż Pożarna w Dąbrówce
    34 Ochotnicza Straż Pożarna w Józefowie
    35 Ochotnicza Straż w Karczewie
    36 Ochotnicza Straż Pożarna w Podbieli
    37 Stowarzyszenie Prywatnych Właścicieli Nieruchomości w os. Radiówek
    38 Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Jesteśmy”
    39 Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury im. Michała Elwiro Andriollego
    40 OSP w Lubicach
    41 OSP w Kołbieli
    42 Federacja Szkolnych Klubów Europejskich
    43 Wspólnota Samorządowa Powiatu Otwockiego
    44 Otwockie Stowarzyszenie Współpracy z Unią Europejską „ Nasza Europa”
    45 Europejskie Centrum Spotkań w Otwocku
    46 Zarząd Powiatowo- Miejski PSD Koło nr 15 w Otwocku
    47 Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzienku
    48 Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta
    49 Stowarzyszenie Uśmiech dla Dwójki
    50 OSP w Łukówcu
    51 OSP w Gliniance
    52 Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto Józefów
    53 Stowarzyszenie EKO
    54 Otwockie Towarzystwo Przyjaciół szkoły Katolickiej przy Parafii Św. Wincentego a Paulo
    55 Akcja dla Środowiska PRO EKO
    54 Stowarzyszenie Kupców Otwockich Mały Bazar
    55 Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Samorządności Lokalnej w Otwocku
    56 Stowarzyszenie Forum Przedsiębiorczości Gminy Wiązowna
    57 Ochotnicza Straż Pożarna w Izabeli
    58 Ochotnicza straż Pożarna w Regucie
    59 Ochotnicza Straż Pożarna w Świdrach Małych
    60 Ochotnicza Straż Pożarna w Otwocku Wielkim
    61 Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kołbielskiej
    62 Stowarzyszenie Producentów Owoców i warzyw "SOBIENIE"
    63 Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Samorządności "samorządność" 64 Otwockie Towarzystwo Naukowo-Kulturalne
    65 Centrum Handlowe Sportowa
    66 Stowarzyszenie Edukacja Europejska
    67 Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży "NIEŚMY RADOŚĆ"
    68 Ochotnicza Straż Pożarna w Rudniku
    69 Otwockie Stowarzyszenie Trzeźwościowe „KLUB ABSTYNENTA PANACEUM”
    70 Ochotnicza Straż Pożarna w Natolinie
    71 Ochotnicza Straż Pożarna w Osiecku
    72 Stowarzyszenie Kupców, Rzemieślników i Przedsiębiorców HERMES
    73 Ochotnicza Straż Pożarna w Górkach
    74 Towarzystwo Polsko-Azerskie „AZER-POL”
    75 Stowarzyszenie Polska - Francja
    76 Ochotnicza Straż Pożarna w Sobieniach Jeziorach
    77 Stowarzyszenie Obywatelski Przyjazne Miasto – Przyjazny Powiat
    78 Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala Powiatowego w Otwocku
    79 Stowarzyszenie Wielokierunkowej Pomocy Dziecku i Rodzinie „MOJE MIEJSCE”
    80 Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Nadbrzeż
    81 Stowarzyszenie TAXI CENTRUM
    82 Stowarzyszenie Ruch Aktywności Społeczno-Gospodarczej „WOLA”
    83 Stowarzyszenie Przyjaciół Rzeki Świder
    84 Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA POLAND
    85 Ochotnicza Straż Pożarna w Sufczynie
    86 Stowarzyszenie Komuna Otwock
    87 Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polskich „DUKAT”
    88 Polski Klub Ekologiczny „OTWOCKIE SOSNY”
    89 Stowarzyszenie Taksówek Osobowych „OTWOCK- TAXI”
    90 Stowarzyszenie Klub Katolicki
    91 Stowarzyszenie Kupców, Rzemieślników i Przedsiębiorców Józefowa
    92 Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej
    93 Stowarzyszenie Użytkowników Działek Rekreacyjnych w Woli Karczewskiej
    94 Ochotnicza Straż Pożarna w Pogorzeli
    95 Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych Powiatu Otwockiego
    96 Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa
    97 Klub Twórczego Myślenia
    98 Stowarzyszenie Przewoźników Ziemi Otwockiej „PRZEWOŹNIK”
    99 STOWARZYSZENIE WŁAŚCICIELI PAWILONÓW HANDLOWO `USŁUGOWYCH „MINI BAZAREK”
    100 Stowarzyszenie „NUKLEONIK”
    101 Ochotnicza Straż Pożarna w Rudnie
    102 Towarzystwo Cyklistów MERAN
    103 Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Woli Karczewskiej
    104 Stowarzyszenie Kupców Internetowych „SKI-NET”
    105 Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Jesteśmy”
    106 Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Józefowie
    107 Stowarzyszenie EKOLAND Osieck
    108 Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Nazaret
    109 Stowarzyszenie Dzieciom z Ukrainy
    110 Otwockie Stowarzyszenie Bluesa i Ballady
    111 Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Celestynów
    112 Stowarzyszenie Chrześcijańska Inicjatywa Samorządowa
    113 Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Sufczyn i Okolic
    114 Ochotnicza Straż pożarna w Piwoninie
    115 Ochotnicza Straż Pożarna w Zambrzykowie
    116 Koalicja na rzecz Opakowań Ekologicznych - KOEKO
    117 Stowarzyszenie „CZYSTA NATURA”
    118 STOWARZYSZENIE DZIECI PRUSA
    119 Stowarzyszenie Artystów i Przyjaciół Kultury Otwockiej
    120 Międzynarodowe Centrum Inicjatyw i Edukacji IDEA
    121. Stowarzyszenie Miłośników Drewnianej Architektury Linii Otwockiej
    122. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta Józefów „ECHO JÓZEFOWA”
    123. Ochotnicza Straż Pożarna w Dziecinowie
    124. Stowarzyszenie Kultury Mazowsza, Celestynów
    125. Stowarzyszenie Osiedla Leśna w Pogorzeli w Gminie Celestynów
    126. Stowarzyszenie NOWE MIASTO
    127. Stowarzyszenie DUCHNOWSKA
    128. Ochotnicza Straż Pożarna w Wysoczynie
    129. Proekologiczne Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Wiązowna „WAWRZYN”
    130. Stowarzyszenie Miłośników Tradycji i Kultury Ludowej „WAWRZYNIOKI”
    131. Stowarzyszenie LGD NATURA I KULTURA
    132. Ochotnicza Straż Pożarna w Śniadkowie Dolnym
    133. Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Pęclin i Malcanów
    134. Stowarzyszenie POLNA
    135. PLASTYCY ZIEMI OTWOCKIEJ
    136. Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Uzależnionych „KROKUS”
    137. Stowarzyszenie „Nasz Zakręt”
    138. Stowarzyszenie zwykłe „WEDEL”
    139. Stowarzyszenie „Józefów Mój Dom”
    140. Stowarzyszenie Kupców Batorego, Otwock
    141. Otwockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Nadbrzeż
    142. Mazowieckie Stowarzyszenie Samorządowe
    143. Stowarzyszenie Użytkowników Aparatu słuchowego NEW MUSIC
    144. Stowarzyszenie FURAKA
    145. Polskie Stowarzyszenie Klasy Laser
    146. Stowarzyszenie Sympatyków Radia MANUFAKTURA
    147. Stowarzyszenie NOWE SPOJRZENIE, Zakręt
    148. OSEMKA TAXI
    149. Stowarzyszenie Bezpieczna Młodość im. GRZEGORZA
    150. Stowarzyszenie NIEZALEŻNA INICJATYWNA ROZWOJU OTWOCKA
    151. Polskie Stowarzyszenie właścicieli KONI WYSCIGOWYCH
    152. Stowarzyszenie EKO – PATROL
    153. Klub Motocyklowy ZRYW FG OTWOCK
    154. Stowarzyszenie na Rzecz Budowy Obwodnicy w Otwocku – Wólce Mlądzkiej
    155. Stowarzyszenie Absolwentów i sympatyków III LO w Celestynowie
    156. Stowarzyszenie Instytut Prawa Nowych Technologii
    157. Celestynowska Inicjatywa Samorządowa
    158. Stowarzyszenie Sąsiedzi Duchnowskiej
    159. Otwockie Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Katolickiej im. Św. Jadwigi Królowej Polski
    160. Stowarzyszenie na Rzecz Wsparcia i Rozwoju „Progres”
    161. Klub Seniora Nr 1 w Karczewie
    162. Stowarzyszenie Szwadron Warszawa w Barwach 1 Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego
    163. Sobieński Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego
    164. Sobienie Królewskie Gol & Country Club
    165. Stowarzyszenie Sołtysów Powiatu Otwockiego
    166. Stowarzyszenie Mazowieckiego Związku Hodowców Królików i Drobnego Inwentarza
    167. Stowarzyszenie Rozwoju Dziecinowa
    168. Stowarzyszenie Rozwoju Augustówki i Okolic
    169. Stowarzyszenie Pasjonatów Tenisa
    170. Stowarzyszenie Rodziców Przedszkola i Szkoły Strumienie
    171. Stowarzyszenie Koprówka
    172. Stowarzyszenie Azymut Mazowsze
    173. Stowarzyszenie Otwocka Grupa Rowerowa

    STOWARZYSZENIA KULTURY FIZYCZNEJ

    Ludowy Klub Sportowy „MAZUR KARCZEW”
    Ludowy Klub Sportowy „Sokół” w Kołbieli
    Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Apollo” w Otwocku
    Miejski Ludowy Klub Sportowy „Józefowia”
    Klub Sportowo-Rekreacyjny „ARKA”
    Ludowy Klub Sportowy w Wólce Mlądzkiej
    Klub Karate Tradycyjnego w Józefowie
    Ludowy Klub Jeździecki „AGA”
    Klub Tenisowy „KULTURA”
    Regucki Klub Sportowy „Bór”
    Klub Sportowy „ADVIT” Wiązowna
    Celestynowski Klub Sportowy
    Klub Sportowy FC TUSZKO
    Otwocki Klub Sportowy „START”
    Polska Federacja Sambo, Polska Federacja Muay Thai
    Klub Sportowy „ŚWIDER”
    Polski Federacja Tańca
    Klub Jeździecki „CORLEANDO-LAND”
    Ludowy Zespół Sportowy „ROKOLA” OTWOCK WIELKI
    Ludowy Zespół Sportowy „WISŁY DZIECINÓW”
    Klub Sportowy „KS KRYZYS” zmiana nazwy na VULCAN
    Otwockie Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki „AS BRO ŚWIDER”
    Młodzieżowy Klub Sportowy „ŚWIDER”
    Mazowiecki Klub Sportowy Niesłyszących i Głuchoniemych "ARKADIA"
    Regionalna mazowiecka Sekcja Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych ESZACH.PL
    Mazowiecki Klub Modelarstwa Samochodowego
    Celestynowski Klub Sportowy Wrzos
    Klub Kyudo „Tametomo”
    VITA ACTIVA

    UCZNIOWSKIE KLUBY SPORTOWE
    UKS „TROPS”
    UKS „GEMIMI”
    UKS ŻÓŁW
    UKS OGNISKO ŚWIDER
    UKS DWUNASTKA
    Szkolny Klub Sportowy DWÓJKA KARCZEW
    UKS SMOKI
    UKS WIĄZ
    Szkolny Klub Sportowy
    POD SOSNAMI
    UKS MILITARY
    UKS SŁOWACKI
    UKS GIMNAZUJM JEDYNKI
    UKS BUSHI
    Uczniowski Ludowy Klub Sportowy
    Międzyszkolny UKS FUKS
    UKS OK
    UKS w Celestynowie
    Międzyszkolny Klub Sportowy Karczew
    UKS DWUNASTKA
    Powiatowy Międzyszkolny UKS w Otwocku
    UKS OSIECK
    Międzyszkolny UKS BIELI
    UKS Gimnazjum - Jedynka
    Gminny UKS SOKÓŁ w Kołbieli
    UKS MICHALIN
    UKS VICTORIA Józefów
    UKS ADVIT
    UKS ORŁY
    Ludowo Uczniowski Klub Sportowy „Junior” Rzakta
    UKS GLINIANKA
    UKS YUKO JÓZEFÓW
    UKS SRÓDBORÓW

    Z up. Starosty

    Helena Pokorska
    Sekretarz Powiatu
  • Pytanie: (kategoria: Drogi)
    Szanowna Pani Starosto

    Pytanie dot. ul. Kraszewskiego i jej stanu po zimie. Jak wiadomo ulica była naprawiana i ciągle jest, ale nic z tego, dziury są tak duże, że naprawdę jeżdżąc samochodem trzeba wykonywać slalom po całej ulicy. Proszę o naprawienie wielkiej dziury skrzyżowanie ulic Kraszewskiego i Chrobrego, osiedle ul. Chrobrego. Czy jest to możliwe w niedługim czasie?

    Pozdrawiam.
    (Adela, 06.04.2011 r.)
    Foto
    Odpowiedź:
    Szanowna Pani

    W nawiązaniu do Pani zapytania uprzejmie informuję, że droga na skrzyżowaniu ulic Kraszewskiego i Chrobrego została naprawiona. Niezależnie od powyższego, drogi po okresie zimowym są naprawiane przez ZDP do chwili obecnej.

    Z poważaniem,

    Mirosław Pszonka
    Wicestarosta Otwocki
  • Pytanie: (kategoria: Drogi)
    Szanowna Pani Starosto

    W jednej z odpowiedzi pan. Wicestarosta stwierdził, że: "Wicestarosta nie musi mieć wykształcenia technicznego, aby nadzorował wykonanie w/w. zadania. Posiada natomiast ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu inwestycji. Niektóre z nich były wielokrotnie większe.
    Inwestycje prowadzi Zarząd Dróg Powiatowych, zaś odbiory robót są dokonywane komisyjnie. W składzie komisji znajduje się m.in. inspektor nadzoru, który poosiada wszelkie kwalifikacje i uprawnienia w tej materii".

    W związku z tym mam pytanie: jak tak doświadczony urzędnik, po 1wsze: nie zwrócił uwagi na fakt wykonania drogi i chodnika po jednej stronie kosztem likwidacji istniejących studzienek odpływowych?
    po2gie: nie sprawdził chociażby w stopniu podstawowym informacji o firmie - wykonawcy ul. Batorego - bardzo wiele negatywnych opinii w internecie ( podobne kłopoty w innych gminach z wykonaniem remontów), co mogło przełożyć się na większy nadzór?
    po 3ecie: dlaczego przez wiele miesięcy nie zabezpieczono terenu wokół przerwanych prac remontowych?

    Na koniec, chwalić się jakie się ma doświadczenie w nadzorowaniu remontów dróg w sytuacji kiedy traci 2,5 mln PLN, dotacji od Wojewody, to co najmniej nie etyczne, żeby nie powiedzieć - kompromitujące. Proponuję na przyszłość, żeby osobiście przejęła Pani nadzór nad remontami dróg - ma Pani wykształcenie kierunkowe i z pewnością osiągnie Pani w tej materii większe sukcesy niż Pan Pszonka.

    Pozdrawiam.
    (Paweł, 05.04.2011 r.)
    Foto
    Odpowiedź:
    Szanowny Panie

    Szkoda, że Pan nie pyta o fakty, na które otrzymałby Pan kompletne odpowiedzi, natomiast feruje swoje poglądy, które nijak się nie mają do rzeczywistości. A one przedstawiają się następująco:
    1. Odwodnienie ulicy Kraszewskiego w Otwocku na odcinku od ronda na ulicy Mieszka I do ulicy Batorego właśnie, aby poprawić odwodnienie tej ulicy, zaprojektowane zostało przez uprawnionych projektantów nowe rozwiązanie techniczne tzw. ścieku chłonnego z drenem rozsączającym. Ściek chłonny położony jest wzdłuż ulicy Kraszewskiego na całej długości oraz na ulicy Batorego. System ten zapewni odwodnienie jezdni, zjazdów, ścieżki rowerowej i chodnika. Sądzę, że zauważył Pan, że na ulicy Kraszewskiego po zimowych roztopach bajoro znikło. Na etapie projektowania braliśmy pod uwagę wariant włączenia istniejących studni w ulicy Kraszewskiego w nowy system odwadniania. Niestety, ze względu na bardzo zły stan techniczny, położone kręgi nie nadawały się do dalszego wykorzystania. Ponadto położenie tych studni kolidowało ze ścieżką rowerową. Natomiast na rondzie na skrzyżowaniu ulic Batorego, Kraszewskiego i Warsztatowej zaprojektowane jest odwodnienie za pomocą studni chłonnych, studzienek osadnikowych.
    2. Teren ulic Batorego i Kraszewskiego łącznie z budowanym rondo przy ulicy Warsztatowej został przekazany firmie wykonującej roboty drogowe, czyli EUROVIA POLSKA S.A. Na nich więc, zgodnie z umową, ciąży obowiązek zabezpieczenia terenu. My ze swej strony wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na problem, który Pan porusza. Wiem, że wykonawca uprzątnął teren, zwłaszcza na ciągach pieszych. Zarówno Zarząd Dróg Powiatowych, jak i wykonawca na bieżąco kontrolowali oznakowanie dróg i prowadzili prace naprawcze.
    3. Zapewne się Pan domyśla, że firma Eurovia Polska S.A. została wybrana w drodze przetargu publicznego. Złożyła najtańszą ofertę, a także wszelkie niezbędne dokumenty pozwalające na udział w przetargu. Nie było żadnych negatywnych przesłanek, co do jej działalności. W związku z powyższym została wybrana. Negatywne opinie ukazały się w Internecie po niedotrzymaniu przez wykonawcę terminu wykonania robót na terenie Otwocka.

    Niestety, muszę stwierdzić, że niewiele Pan wie o etyce. W moim przekonaniu to, co Pan pisze, jest nieetyczne i świadczy o małej wiedzy jeżeli chodzi o prowadzenie procesu inwestycyjnego. Być może Pan jest jasnowidzem i ma możliwości przewidywania, czy wykonawca roboty wykona w terminie, czy nie. Ja, niestety, przez Opatrzność nie zostałem obdarzony takim darem. To, że Wojewoda Mazowiecki cofnął nam dotację nie uznaję za swoją winę czy kogokolwiek z Zarządu Dróg Powiatowych lub Starostwa.

    Na koniec chcę Pana sumienie uspokoić. Najprawdopodobniej, pomimo cofnięcia dotacji przez Wojewodę, Powiat z tego tytułu nie poniesie uszczerbku finansowego.

    Z poważaniem,

    Mirosław Pszonka
    Wicestarosta Otwocki