Jesteś tutaj:

Pytanie do starosty

Wykaz pytań wraz z odpowiedziami starosty.
 • Pytanie: (kategoria: Inwestycje)
  Szanowny Panie Starosto

  Kiedy wreszcie zacznie się kanalizowanie i budowa wodociągu na terenie Świdra Wschodniego? Czy miasto posiada już środki na te inwestycje, które maja być refundowane z UE? Czy w ogóle ktoś też pomyśli wreszcie w dobie walki o środowisko, o gazyfikacji ul. Tuwima? Bo na pewno są na to środki w UE.

  Pozdrawiam.
  (Dariusz, 12.09.2006 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowny Panie

  Ponieważ pytanie dotyczy projektu prowadzonego przez Miasto Otwock, proponuję właśnie tam zasięgnąć informacji. Za stroną internetową www.otwock.pl podaję kontakt do p. Bartosza Korbusa (Specjalista ds. Promocji Projektu JRP) tel. 22 779 33 44 lub GSM 605 237 220, e-mail bkorbus@otwock.pl.

  Z poważaniem,

  Krzysztof Boczarski
  Starosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Urząd)
  Szanowny Panie Starosto

  Proszę o odpowiedź, z czego wynika obowiązek uiszczenia w Karczewskim urzędzie opłaty skarbowej w wysokości 30 zł - z tytułu wydania decyzji o sprostowaniu błędu pisarskiego? O ile mi wiadomo KPA mówi jasno, iż czynność ta wykonywana jest w drodze postanowienia i nie jest obarczona dodatkową opłatą skarbową (poza obowiązkową - 5 zł za wniosek o w/w sprostowanie)

  W związku z powyższym, czy ktoś sprawdza referencje urzędników tej gminy - ilu z urzędników w powiecie należy do służby korpusu cywilnego i stanowi osoby o pełnej kwalifikacji administracyjnej?

  Pozdrawiam.
  (Dawid, 23.08.2006 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowny Panie

  W tej sprawie proponuję zwrócić się do p. Burmistrza, Sekretarza lub biura Rady Miejskiej w Karczewie. Urzędy gmin i starostwa nie są urzędami administracji państwowej więc nie mówimy tu o służbie cywilnej.

  Z poważaniem,

  Krzysztof Boczarski
  Starosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Inwestycje)
  Szanowny Panie Starosto

  Dlaczego za nasze pieniądze buduje się parking dla prywatnych samochodów ciężarowych w Otwocku Wielkim przy ul. Zamkowej?

  Pozdrawiam.
  (Józef, 28.07.2006 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowny Panie

  Wszystkie drogi, parkingi, zatoczki są budowane za nasze pieniądze, czyli Pana, moje, a także osoby która ubiega się w Otwocku Wielkim. Budowane są obiekty drogowe w 98% dla prywatnych samochodów osobowych i ciężarowych.

  Na końcu uwaga: nie budowany jest parking tylko zatoczka. Myślę, że został Pan celowo wprowadzony w błąd.

  Z poważaniem,

  Mirosław Pszonka
  Wicestarosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Samorząd)
  Szanowny Panie Starosto

  Moje pytanie dotyczy wymiany prawa jazdy. Właśnie się doczytałam na Państwa stronie, iż termin oczekiwania na nowy dokument wynosi 30 dni (i to jest prawda) a nie tak, jak pracownicy wydziału prawa jazdy w przypadku przekroczenia tego terminu tłumaczą, że jest to czas bliżej nie określony, choć znam osobiście przypadki, gdzie prawo jazdy było załatwione w ciągu 3-4 dni. Ale jakim kosztem? Kosztem ludzi grzecznie czekających w kolejkach takich jak ja? Wniosek złożyłam 05.06.2006r razem z mężem, mąż odebrał dokument 30.06. a ja do tej pory nie mam. Czy w takim razie ewentualny mandat mam zaadresować na Państwa? Przypominam, że minęło przepisowe 30 dni czekania i to nie jest już moja wina, że dokumentu nie mam lecz nieprawidłowości i nierzetelności wydziału komunikacji.

  Pozdrawiam.
  (Elżbieta, 12.07.2006 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowna Pani

  Czas oczekiwania na Prawo Jazdy nie zależy od Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Otwocku. Wydział Komunikacji jest jedynie pośrednikiem, który przesyła komplet dokumentów do Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych i czeka, aż wrócą one w postaci Prawa Jazdy.

  Z poważaniem,

  Krzysztof Boczarski
  Starosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Komunikacja)
  Szanowny Panie Starosto

  Czy za sprowadzanie z obszaru EU przyczepy kempingowej i skutera trzeba zapłacić akcyzę? Czy przy rejestracji tych pojazdów pobierana jest opłata recyklingowa i opłata za książkę pojazdu?

  Pozdrawiam.
  (Dariusz, 12.07.2006 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowny Panie

  Za przyczepę campingową i skuter nie płaci się akcyzy przy rejestracji tych pojazdów. Nie płaci się także opłaty recyklingowej i nie pobiera się opłaty za kartę pojazdu.

  Z poważaniem,

  Krzysztof Boczarski
  Starosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Strona Internetowa)
  Szanowny Panie Starosto

  W styczniu br. Wójt Gminy Wiązowna zawiesił tę formę kontaktów z mieszkańcami argumentując, że ...przyszło za dużo pytań, że mieszkańcy ograniczyli się do pytań w sprawach indywidualnych, że "zaangażowanie nasze nie przełożyło się na rozszerzenie się spektrum problemów". Z tym ostatnim zgadzam się absolutnie bo problemów przybyło a jak mniemam powinno być odwrotnie.

  Panie Starosto, proszę o kilka rad dla "mojego Wójta"- jak Pan sobie radzi, że ta forma pytań funkcjonuje u Pana sprawnie?

  Pozdrawiam.
  (Marek Woszczyna, 07.07.2006 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowny Panie

  Możliwość zadawania pytań i udzielania odpowiedzi na stronie Powiatu jest częścią budowania dobrych relacji z mieszkańcami Powiatu. Starostwo Powiatowe w Otwocku stara się wyjść na przeciw oczekiwaniom i problemom mieszkańców. Poza tym globalny świat Internetu obliguje nas i nie pozwala ignorować tego typu forum komunikacji.

  Z poważaniem,

  Krzysztof Boczarski
  Starosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Zażalenia)
  Szanowny Panie Starosto

  Właśnie wróciłam z Wydziału Komunikacji i Transportu. Pomimo, że byłam na miejscu o godzinie 10 rano, nie udało mi się odebrać tablic rejestracyjnych (tymczasowych, okienka 2 do 5). Cztery okienka obsługiwały łącznie od pięciu do sześciu osób na godzinę, czyli ponad 30 osób wyszło z tablicami. Chętnych było mniej więcej dwa razy tyle. Wśród nich było kilka osób, które stały już drugi raz (precyzyjnie: drugi dzień), większość musiała wziąć urlop w pracy, by postać w kolejce. Niektórzy byli tak zdesperowani, że wchodzili mimo oburzenia reszty oczekujących, bez kolejki (przecież nikt im nogi nie podstawi). Kilkanaście osób zrezygnowało w połowie czekania (mocno zirytowanych), dzięki czemu miałam okazję podejść nieco bliżej i popatrzeć przez szybę na pracę urzędniczek (nie spieszyły się:)

  Przy drugim podejściu zajmę kolejkę o szóstej rano, bo może wtedy uda mi się coś załatwić. Chciałam zaznaczyć, że moim zdaniem, jest to sytuacja nie do przyjęcia, żeby tracić dwa dni na jedną kolejkę w urzędzie komunikacji (a tak w najlepszym razie będzie w moim przypadku)! Ostatnio miałam okazję być w kilku urzędach: Urzędzie Miasta, Starostwie (wydz. architektury), Urzędzie Skarbowym i Celnym i nigdzie nie spotkałam się z takimi kolejkami i nieuprzejmością urzędników, wręcz przeciwnie. Mam nadzieję, że ta nienormalna sytuacja ulegnie zmianie.

  Pozdrawiam.
  (Dominika Raczek, 23.06.2006 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowna Pani

  Od kilku tygodni kolejki w wydziałach komunikacji i transportu starostw w całym kraju są rzeczywiście bardzo długie. Jest to efekt zbliżającego się terminu wymiany praw jazdy starego typu ( 30 czerwca ) oraz zwielokrotnionej liczby rejestrowanych pojazdów. Mamy nadzieję, że wkrótce sytuacja wróci do normy. Ferując kategoryczne opinie powinna Pani pamiętać jednak, że mimo iż termin wymiany starych praw jazdy znany był kierowcom od dawna (informowały o tym media krajowe, na nasze zlecenie prasa lokalna, informacja opublikowana była kilkukrotnie na naszych stronach www) to kilkanaście tygodni temu tylko niewielu posiadaczy starych dokumentów decydowało się na ich wymianę. Kolejna przyczyna niespotykanych wcześniej kolejek to lawinowy wzrost liczby rejestrowanych pojazdów. Liczba rejestrowanych aut po okresowym zwiększeniu powinna również wrócić wkrótce do normy. Co do wolnego tempa pracy urzędniczek i nieuprzejmości - Pani zdanie w tej sprawie należy do nielicznych. W większości opinii zdecydowanie przeważa wśród oczekujących na załatwienie sprawy zdanie, że pracownicy urzędu są uprzejmi. Jeśli jednak spotkała się Pani z brakiem uprzejmości to za takie zdarzenie przepraszam.

  Z poważaniem,

  Mirosław Pszonka
  Wicestarosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Zażalenia)
  Szanowny Panie Starosto

  Dlaczego, gdy dzwonie do Starostwo (próbuję w dniu dzisiejszym dodzwonić się już od prawie dwóch godzin) nikt nie podnosi słuchawki?

  Pozdrawiam.
  (Henryk, 13.06.2006 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowny Panie

  W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że centrala telefoniczna starostwa jest sprawna, natomiast w związku z wyjątkowo dużą ilością rozmów dotyczących głównie spraw wymiany praw jazdy i rejestracji samochodów, system telefoniczny rejestruje kilka rozmów jednocześnie. W czasie kiedy odbierana jest jedna rozmowa, pozostałe linie oczekujące na przyjęcie rozmowy nie posiadają sygnału "zajętości" tylko "normalny", co sprawia wrażenie jakby nikt nie odbierał telefonu.

  Mam nadzieję, że wkrótce zmniejszy się ilość rozmów na w.w. tematy i kontakt telefoniczny ze starostwem będzie łatwiejszy. Za niedogodności najmocniej przepraszam.

  Z poważaniem,

  Krzysztof Boczarski
  Starosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Zażalenia)
  Szanowny Panie Starosto

  Kiedy będzie Pan wszystkich pracowników traktował jednakowo pod względem płac? Dlaczego jedni mają większy wskaźnik procentowy swojej rozpiętości w grupie a inni mniejszy? Może by Pan zaproponował na radzie zmniejszyć sobie płace do wskaźnika np. w komunikacji? Czy nie wstyd Panu i Przewodniczącemu Rady, że wasze diety sięgają 50% poborów ciężko pracujących urzędników? Tak samo, kiedy kierownicy będą mieli odpowiednie kwalifikacje zgodnie z wymogami i będą uchwytni w miejscu pracy choćby w 80% normy czasu pracy.

  Pozdrawiam.
  (Jacek, 13.06.2006 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowny Panie

  Odpowiadając na Pana pytania informuję, że wszyscy pracownicy starostwa maja podobne wynagrodzenia na zbliżonych zakresem czynności stanowiskach pracy. Jeśli chodzi o Pana Przewodniczącego Rady i o mnie - to zgadł Pan - obniżyliśmy sobie - odpowiednio: Przewodniczący - dietę, ja - wynagrodzenie na sesji Rady Powiatu dwa lata temu. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby i Pan został radnym, przewodniczącym rady, czy też starostą. Jednocześnie informuję, że kierownicy wydziałów posiadają właściwe kwalifikacje, zgodne z obowiązującymi przepisami.

  Z poważaniem,

  Krzysztof Boczarski
  Starosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Inne)
  Szanowny Panie Starosto

  Kiedy wynagrodzenia pracowników Wydziału Komunikacji będą w takiej samej wysokości procentowej rozpiętości (widełek danej grupy) jak innych wydziałów w starostwie czy nawet Pana wynagrodzenia? Kiedy jestem w starostwie to są ciągłe kolejki i pracownice dwoją się i troją a ich płace odbiegają od innych pracowników, mimo że wydział zarabia bardzo dużo środków finansowych na rzecz starostwa. Mam kolegę, którego żona pracuje w tym wydziale i jak pokazała swoje komputerowe wydruki miesięcznych wynagrodzeń to nie mogłem uwierzyć, że są takie niskie za tak ciężką i w pełnym skupieniu pracę ok 1300-1400 zł netto. Proszę zapytać się jaka pensja netto wynosi dla pracowników urzędu miasta czy nawet u podległych pracowników Przewodniczącego Rady. Nie rozumiem, też po co jest Kierownik i Zastępca którego praktycznie ciężko złapać w godzinach urzędowania i nie spełniającego wszystkich wymogów na tym stanowisku np. wykształcenia i chęci pracy czy pomocy swoim podwładnym.

  Proszę Pana o przegląd zarobków we wszystkich wydziałach i traktowanie wszystkich jednakowo z uwzględnieniem obciążenia pracą, a nie pobytu w pracy po znajomości.

  Pozdrawiam.
  (Jacek, 12.06.2006 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowny Panie

  Wynagrodzenia pracowników Wydziału Komunikacji nie odbiegają od wynagrodzeń pozostałych pracowników Starostwa, a nawet w niektórych przypadkach są wyższe od średniej.

  Z poważaniem,

  Krzysztof Boczarski
  Starosta Otwocki