Jesteś tutaj:

Pytanie do starosty

Wykaz pytań wraz z odpowiedziami starosty.
 • Pytanie: (kategoria: Urząd)
  Szanowna Pani Starosto

  Chciałam się zapytać, dlaczego na stronie internetowej Powiatu Otwockiego nie jest już dostępna wersja elektroniczna Gazety Samorządowej AS PIK?

  Dochodzę do wniosku, że gazeta ta jest do czytania tylko dla urzędników. Ponieważ urzędy pracują tylko do godziny 16 i wyjątkowo raz w tygodniu do 17. Z chęcią bym przeczytała, o tym co się dzieje w powiecie otwockim. Ale Pani wybaczy, pracuję w Warszawie i nie będę brała wolnego, żeby w godzinach pracy Urzędu wziąć gazetę do poczytania. Nawet gdybym miała wolne to absurdem jest, żebym jechała ok. 6 kilometrów do Urzędu Gminy po gazetę. Dla relaksu pewnie bym pojechała na wycieczkę rowerową do gminy, lecz w dni robocze nie mam czasu i jedynym dniem, w którym mogłabym się tam udać jest niedziela. Ale raczej bym pocałowała klamkę.

  Pozdrawiam
  (Genowefa, 11.07.2014 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowna Pani

  Wersja elektroniczna Gazety Samorządowej Powiatu Otwockiego "AS PIK"
  dostępna jest na stronie głównej w następujących miejscach: nad banerem głównym, w foto-aktualnościach (przewijających się co kilka sekund na ekranie), w zakładce KULTURA oraz w dolnej części strony głównej w części "MEDIA". W tych miejscach znajdzie Pani wszystkie dotychczasowe wydania naszej gazety.

  Punkty dystrybucji wersji papierowej dostępne są tutaj.

  Z up. Starosty

  Janusz Budny
  Członek Zarządu Powiatu
 • Pytanie: (kategoria: Urząd)
  Szanowna Pani Starosto

  Byłem dziś zarejestrować nowo zakupione auto w Pani Wydziale Komunikacji. Między 14:00 a 15:00 w biletomacie nie było już numerków, a od Pań bezczynnie siedzących lub błądzących po urzędzie dowiedziałem się, że jest limit i że już mnie nie przyjmą. Nikogo nie zainteresował fakt, że wyszedłem wcześniej z pracy, że w poczekalni jest pusto, że nie wszystkie Panie na raz musiałyby się mną zająć.

  W związku z tym proszę o publiczną odpowiedź na pytania - nie znalazłem na nie odpowiedzi w artykułach o systemie kolejkowych:
  1. czy i kto określił limit na bilety?
  2. ile numerków / biletów dziennie przeznacza się dla interesantów, ile
  klientów przypada wobec tego na urzędniczkę?
  3. czy w związku z tym, że panie przerabiają ten rzekomy limit wcześniej,
  nie warto zastanowić się nad płaceniem im tylko za tyle, ile osób przyjmą
  (czyli do 14:00, a nie do 16:00) lub nad zwiększeniem limitu, skoro podobno w tej samej sprawie byli dzisiaj i inni ludzie?
  4. do kogo zgłaszać niestosowne zachowania urzędników i kogo informować o braku uprzejmości, z jaką się spotkałem? niestety, nikt nie miał identyfikatora, więc nie mogę teraz wskazać osób, z którymi rozmawiałem?
  5. czy ktoś dostosował system do zwykłych ludzi czy wyłącznie do trybu pracy pań?
  6. ponieważ widzę tu więcej pytań w sprawie tego wydziału i jego pracowników, chciałbym się także dowiedzieć, czy zamierza Pani podjąć jakieś długofalowe działania, by usprawnić pracę urzędu?

  Z góry dziękuję i apeluję o interwencję w poruszonej przeze mnie sprawie!
  (Piotr, 09.07.2014 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowny Panie

  System kolejkowy testowany jest od kilku dni i codziennie dostosowywany do potrzeb starostwa. W pierwszych dniach pracy systemu limit numerków (codziennie inny) ustala dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu. Po około miesiącu pracy i zgromadzeniu statystyk, system automatycznie będzie dostosowywał dzienny limit biletów. Sprawdziłam: po godzinie 14.00 dołożono 7 numerków, ale też obsługiwano osoby bez numerków. System zanotował, że 9 lipca 2014r. ostatnią decyzję o rejestracji pojazdu wydano o godz. 15.44.

  Z poważaniem,

  Bogumiła Więckowska
  Starosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Kultura)
  Szanowna Pani Starosto

  Chciałabym się dowiedzieć, którego dnia sierpnia planowany jest Powiatowy Piknik i Jarmark Ludowy w Kątach oraz jakie gwiazdy pojawią się na naszej scenie?

  Bardzo proszę o odpowiedź.

  Pozdrawiam.
  (Magdalena, 04.07.2014 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowna Pani

  Uprzejmie informuję, że tegoroczny Powiatowy Piknik i Jarmark Ludowy w Kątach planowany jest w dniu 15 sierpnia 2014 r. Na scenie pojawią się m.in. Andrzej Rosiewicz, Urszula, Mateusz Mijal, Magda Femme oraz zespoły: "Piękni i młodzi", "Boys" oraz "Dimer". Szczegółowe informacje w naszym kalendarzu na stronie głównej.

  Serdecznie zapraszam na piknik i życzę udanej zabawy.

  Z up. Starosty

  Janusz Budny
  Członek Zarządu Powiatu
 • Pytanie: (kategoria: Zażalenia)
  Szanowna Pani Starosto

  Dosyć często widzę pracowników Starostwa na Górnej oraz zwłaszcza w
  "architekturze" (Komunardów) robiących sobie częste wycieczki na papierosa. Proszę o informację w jaki sposób odlicza Starosta Powiatu Otwockiego od czasu efektywnego pracy ww. przerwy?

  Preferowanie "palaczy" poprzez "przymykanie oczu" na ich nieefektywność jest w stosunku do niepalących urzędników przez Starostę i Zarząd Powiatu NAGANNE. Urzędnik na papierosie = urzędnik nie efektywny, urzędnik niedostępny dla petenta.

  Proszę natychmiast podjąć działania w tej kwestii.

  Pozdrawiam.
  (Paweł, 03.07.2014 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowny Panie

  Codziennie jestem w budynku Starostwa przy ul. Górnej, bywam w budynku przy ul. Komunardów. Nie zauważyłam opisywanego przez Pana zjawiska, ale przyjrzę się dokładnie.

  Z poważaniem,

  Bogumiła Więckowska
  Starosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Samorząd)
  Szanowna Pani Starosto

  Zwracam się z pytaniem, które od 1983 zadaję kolejnym wójtom gminy Wiązowna i zaczyna mnie to trochę irytować, żeby nie napisać inaczej.

  Jestem właścicielem działki na terenie gminy, aktualnie jest to las ale gdy
  dziadkowie kupowali tam działkę nazywało się to "osiedle Kraków nad Świdrem". Działka położona jest w lesie między drogą
  Żanęcin - Dziechciniec a rzeką Świder. Na rozprawie w roku 1983 sąd w Otwocku zdecydował że dziadkowie nadal są właścicielami (a obecnie ja), a las w/g informacji leśniczego obecnego na rozprawie został zasadzony w połowie lat 50. W tamtych latach jakoś władze nie zadbały o to, żeby zapytać właściciela, czy taki stan działki mu odpowiada. Liczyłem na to, że zacznę jakąś budowę, ale gmina od 31 lat ma taką samą odpowiedź:
  "brak planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu". W początkowych latach pisałem do UG mniej więcej 2-4x w roku, teraz z podobną częstotliwością piszę maile. Sugerowałem np. zamianę swoich 2800m2 + działki mojej matki takiej samej wielkości na jakieś 1500-2000m2 na terenie gminy, ale udzielono mi odpowiedzi, że takiej działki nie ma, chociaż w tym samym czasie gmina ogłosiła przetarg na działki do kupienia od gminy. W marcu ub. roku na 30 rocznicę sugerowałem nawet jakiś wspólny bankiet z okazji 30lecia albo przynajmniej dyplom dla mnie za cierpliwość ( i upierdliwość) ale
  odpowiedź była taka jak zawsze : " brak bla, bla bla.............

  Proszę nie traktować mojego maila jako skargi, bo rozumiem odpowiedzi, ale proszę również nie odsyłać mnie do UG bo wiem co mi napiszą. Chciałbym poznać jak sprawa wygląda z poziomu Starostwa Powiatowego. Obawiam się że kolejnych 31 lat już nie mam na korespondencję z UG dlatego sięgam na wyższy poziom.

  Pozdrawiam.
  (Dariusz, 03.07.2014 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowny Panie

  Decyzje władz Wiązowny w żaden sposób nie podlegają ocenie Starosty. Między samorządem powiatowym a gminnym nie ma stopnia zależności. Nie mam umocowania prawnego, żeby Panu pomóc.

  Z poważaniem,

  Bogumiła Więckowska
  Starosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Inwestycje)
  Szanowna Pani Starosto

  Kiedy planowana jest budowa nowego budynku Starostwa lub przenieść do innego budynku? Warunki są straszne ...

  Pozdrawiam
  (Katarzyna, 03.07.2014 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowna Pani

  Jest nawet projekt rozbudowy Starostwa przy ul. Komunardów. Czekamy na poprawę koniunktury na rynku, a co za tym idzie, na większe wpływy środków finansowych do budżetu Powiatu. Wówczas ruszymy z rozbudową.

  Z poważaniem,

  Bogumiła Więckowska
  Starosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Urząd)
  Szanowna Pani Starosto

  Kiedy i w jakich godzinach przyjmuje Pani interesantów? W sekretariacie otrzymałem informacje, że w poniedziałki od 9.00, a na parterze wisi komunikat, że między 12.00 a 17.00?

  Pozdrawiam.
  (Jan, 03.07.2014 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowny Panie

  Zgodnie z komunikatem umieszczonym na parterze zdarza się tak, że Interesanci dzwonią do sekretariatu Starosty i jeśli mam wolne okienko przyjmuję od 9.00

  Z poważaniem,

  Bogumiła Więckowska
  Starosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Komunikacja)
  Szanowna Pani Starosto

  To naprawdę nie dopuszczalne, żeby urzędniczki przygotowywały się do pracy o godz. 8:00, gdy powinny już dawno przyjmować klientów!!!

  Staliśmy, jak w PRLu w oczekiwaniu na uruchomienie maszyny do biletów, bo Panie nie mogą wcześniej przyjść do pracy! I jeszcze te komentarze, że gdyby nie ten system, to by wszystko było dobrze. Może czas przejrzeć kadrę, bo chyba komuś wyraźnie nie chce się pracować?

  Pozdrawiam.
  (Max, 03.07.2014 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowny Panie

  Przyczyny dzisiejszego porannego zamieszania w Wydziale Komunikacji były spowodowane dostosowaniem programu "systemu kolejkowego" do naszych potrzeb.

  Firma wdrażająca cały czas nad tym pracuje. Tu akurat nie zawiniły urzędniczki. Tym nie mniej Pana uwagi są słuszne.

  Z poważaniem,

  Bogumiła Więckowska
  Starosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Kultura)
  Szanowna Pani Starosto

  Bardzo mocno gratuluję organizacji sobotniego pikniku na ulicy Poniatowskiego w naszym brzydkim i smutnym Otwocku. Stworzenie imprezy, wielkiej i na odpowiednim poziomie, na pewno było pracochłonne, ale opłacało się, ja i wnuki byliśmy bardzo zadowoleni z tych kilku godzin. Dopóki nie spadł deszcz. Czekamy na więcej takich wydarzeń, oby inni się od Pani uczyli!

  Pozdrawiam.
  (Barbara, 02.07.2014 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowna Pani

  To miłe, przeczytać z samego rana pochwałę dla mnie i całego zespołu pracującego przy organizacji Powiatowego Festiwalu Kultury.

  Pani Barbaro bardzo Pani dziękuję i polecam miesięcznik AS PIK - gazetę samorządową Powiatu Otwockiego w której informujemy z wyprzedzeniem o wydarzeniach kulturalnych na terenie całego powiatu.

  Życzę Pani dużo zdrowia, radości z życia i pociechy z wnucząt.

  Z wyrazami szacunku,

  Bogumiła Więckowska
  Starosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Drogi)
  Szanowna Pani Starosto

  Czy w najbliższym czasie powiat planuje wyremontować ulicę Brzozową, w Pogorzeli, bo łatanie już nic nie daje?

  Pozdrawiam.
  (Monika, 02.07.2014 r.)
  Foto
  Odpowiedź:
  Szanowna Pani

  W budżecie Powiatu na rok 2014 niestety takiego zadania, jak remont ul.Brzozowej w Pogorzeli nie ma. Niemniej z informacji, które posiadamy, na zadanie, o którym mowa powyżej, przeznaczone są pewne środki w budżecie Gminy Celestynów.

  Obecnie prowadzimy rozmowy z przedstawicielami Gminy, aby jak najszybciej zadeklarowali kwotę na remont, ze strony Powiatu byłaby świadczona robocizna i sprzęt, i w ten właśnie sposób widzę możliwość poprawy stanu technicznego ulicy Brzozowej w Pogorzeli.

  Z poważaniem,

  Mirosław Pszonka
  Wicestarosta Otwocki