2500 litrów płynu dezynfekującego dla żłobków i przedszkoli

Data: 08.05.2020 r., godz. 08.00    350
Od 6 maja, w ramach odmrażania gospodarki, została dopuszczona możliwość otwarcia przedszkoli i żłobków. Niektóre już rozpoczęły działalność, a inne zrobią to w najbliższym czasie.
Aby umożliwić odpowiednie przygotowanie do otwarcia placówek dla najmłodszych mieszkańców powiatu, Oświata Powiatowa wraz Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Otwocku dystrybuują środki do dezynfekcji dla gmin, otrzymane od Wojewody Mazowieckiego. Trafią one do przedszkoli i żłobków. 7 maja br. odebrali je już przedstawiciele Józefowa. Powiat środki ochrony osobistej przekazuje również innym jednostkom, które wdrażają nową rekomendację rządową.

Przyłbice ochronne otrzymali pracownicy Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Cezary Łukaszewski - Starosta Otwocki, w obecności Krzysztof Kłósek - Wicestarosta Otwocki, odbył również spotkanie z dyrektor oświaty powiatowej Hanną Majewską-Smółką. Tematem spotkania był stan przygotowań do otwarcia placówek.